عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

اجرای عایق حرارتی سقف فلزی

اجرای عایق حرارتی سقف فلزی

ساختمان‌ها اغلب از سطوح فلزی استفاده می‌کنند، اما در معرض آسیب و خطر هستند. عایق برای کاهش هدر رفت حرارت در تجهیزات مختلف ساختمان مانند لوله‌ها و کانال‌ها اعمال می‌شود. همچنین برای جلوگیری از انتقال صدا، نویز و نفوذ رطوبت استفاده می‌شود.

سطوح فلزی به دلیل انتقال حرارت زیاد در معرض پوسیدگی، زنگ زدگی و اتلاف انرژی هستند. پوسیدگی می‌تواند منجر به خرابی سیستم و افزایش هزینه‌ها شود. هدف این مقاله در مورد عایق حرارتی سقف فلزی و نکات مربوط به آن است. 

عایق حرارتی چیست؟

عایق حرارتی به جلوگیری از نفوذ رطوبت و انتقال صدا کمک می‌کند. با این حال، هدف اصلی عایق حرارتی جلوگیری از انتقال حرارت است. اگرچه عایق کاری ممکن است هزینه ساخت و قیمت نهایی ساختمان را افزایش دهد، اما می‌تواند بهره وری بلندمدت را به همراه داشته باشد و با صرفه جویی های لازم، هزینه اولیه را جبران کند.

عایق بندی مناسب قسمت‌های مختلف ساختمان مانند سقف، کف و دیوارها و همچنین لوله‌ها و سطوح سرد و گرم می‌تواند باعث افزایش بهره وری انرژی شود. عایق کاری ساختمان 45 تا 55 درصد در انرژی گرمایشی و سرمایشی صرفه جویی می کند که قابل توجه است.

خدمات ایزوهم: نصب عایق حرارتی

عایق حرارتی چیست؟
اجرای عایق حرارتی سقف فلزی

برای معرفی صحیح عایق حرارتی، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. اولاً مقاومت حرارتی پوسته و عایق خارجی باید از حد تعیین شده بیشتر باشد و ثانیاً ضریب هدایت حرارتی عایق از حد مجاز بیشتر نباشد.

عایق مورد استفاده در ساختمان‌ها باید دارای ضریب هدایت حرارتی کمتر یا مساوی و مقاومت حرارتی بیشتر یا مساوی حد تعیین شده باشد. عایق حرارتی را می توان در داخل یا خارج ساختمان اجرا کرد و برای دیوارهای خارجی با جرم سطحی 20 سانتی متر در گروه اینرسی متوسط ​​قرار می گیرند.

چه چیزی باعث ایجاد رطوبت در سقف های فلزی و زیر شیروانی می‌شود؟

علت اصلی رطوبت در سقف ها و دیوارها اختلاف دمای قابل توجه بین داخل و خارج ساختمان است. به عنوان مثال، در طول فصل زمستان، دمای بیرون پایین است و هوا سرد است، در حالی که وسایل گرمایشی، جت فن ها و بخاری های صنعتی داخل ساختمان یا سوله ها دما و گرمای بالایی ایجاد می‌کنند.

این باعث ایجاد تضاد شدید دما در سطوح سقف و ورق می‌شود و باعث می‌شود سقف و دیوارها در هنگام تعمیر به نقطه شبنم زنی و رطوبت برسند. در نتیجه تعریق رخ می دهد و قطرات آب به مرور زمان به لایه های عایق نفوذ می‌کند و باعث خیس شدن عایق می‌شود.

مزایای عایق کردن سقف های فلزی

عایق سازه های فلزی مزایای متعددی از جمله کنترل دما دارد. این امر به جلوگیری یا کاهش انتقال گرما از داخل سازه به بیرون در طول زمستان یا بالعکس در تابستان کمک می‌کند که می‌تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند. علاوه بر این، عایق می‌تواند به کنترل تراکم در صورت نصب صحیح  باعث کاهش بخار میشود.

عایق همچنین می‌تواند با استفاده از موادی که عایق صدا هستند به کنترل صدا کمک کند، که می‌تواند از ورود صداهای خارجی به سازه جلوگیری کند و صداهای داخلی را برای جلوگیری از خروج آنها جذب کند.

انواع عایق

برای عایق کاری دیوارها، سقف ها و کف ها می توان از پشم سنگ به ضخامت 5 سانتی متر یا عایق پلی استایرن استفاده کرد. عایق پلی استایرن نیز با برش بلوک های قالب گیری شده تولید می‌شود و دارای ضریب هدایت حرارتی مشخصی است. مقاومت حرارتی دیوار ساخته شده از بلوک های سفالی به ضخامت 20 سانتی متر 0.39 است.

بیشتر بخوانید: انواع عایق رطوبتی سقف شیروانی

انواع عایق سقف فلزی
عایق حرارتی سقف فلزی

همچنین با استفاده از یک لایه عایق پلی استایرن به ضخامت 3 سانتی متر در سقف و یا یک لایه عایق پشم سنگ در کف بین طبقات می توان به عایق صوتی دست یافت. عایق پشم سنگ در جذب و کاهش صدا کارآمد بوده و بر اساس پهنه بندی شهری و مقررات اصلی ساختمان می‌تواند برای عایق صوتی دیوارهای داخلی و خارجی استفاده شود.

سخن پایانی

توجه به عایق بندی سطوح فلزی در ساختمان ‌ها بسیار مهم است. با انتخاب نوع مناسب عایق و استفاده صحیح از آن می توانید دوام و استحکام این سطوح را افزایش دهید. علاوه بر این، استفاده اصولی و دقیق از عایق ها نیز مهم و حائز اهمیت است.

هدف این مقاله ارائه مروری بر انواع مختلف عایق، ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها بود تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند.

شرکت ایزوهم بزرگ ترین ارائه دهنده و اجراکننده انوع عایق حرارتی و عایق صوتی در کشور است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا