عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

عایق حرارتی دیوار اتاق‌ خواب

خرید و نصب عایق حرارتی دیوار اتاق‌ خواب توسط ایزوهم

به ‌طور معمول، عایق حرارتی در دیوارها یا سقف‌ها، به‌ویژه در دیوارهای داخلی که در آن بیشترین گرما به دست می‌آید و  دیوارهای بیرونی خانه که باعث از دست رفتن دما می شود، استفاده می شود. اگر در منطقه ای زندگی می‌کنید که تغییرات آب‌وهوایی محسوس در فصول مختلف سال وجود دارد، طراحی عایق باید از اصول صحیح پیروی کند.

از طرف دیگر، اگر در مکانی زندگی می‌کنید که همیشه گرم یا سرد است، عایق انتخابی شما باید متناسب با آن آب ‌و هوا طراحی شود. عایق حرارتی برای بهینه‌ سازی مصرف انرژی در تنظیمات مختلف ازجمله ساختمان ‌ها، لوله‌ های آب سرد و گرم، کانال‌ ها و مخازن استفاده می شود. عایق های حراراتی گزینه خوبی برای نگهداشتن گرما در اتاق ‌خواب هستند.

برای اطلاع از قیمت های عایق حرارتی ایزوهم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعریف عایق چیست و چگونه استفاده می شود؟
خرید و نصب عایق حرارتی دیوار اتاق‌ خواب توسط ایزوهم

تعریف عایق چیست و چگونه استفاده می شود؟

عایق به ماده ای گفته می شود که به‌طور خاص برای جلوگیری از انتقال گرما و صدا بین نواحی مختلف ایجاد می شود. هدف اصلی آن حفظ یا محدود کردن گرما یا صدا در قسمت خاصی از ساختمان است.

عایق می تواند به روش های مختلفی عمل کند، اما رایج ترین روش شامل ترکیب موادی است که حاوی تعداد زیادی حباب هوای کوچک هستند. این محفظه های هوای محبوس شده با مقاومت حرارتی بالای خود،  بیشترین عایق را فراهم می کنند.

کاربرد عایق حرارتی دیوار اتاق خواب

عایق حرارتی که به عنوان عایق ضد حرارت نیز شناخته می شود، پوششی است که با به دام انداختن مولکول های هوا از انتقال و از دست دادن گرما جلوگیری می کند و از انتقال حرارت از یک مکان به مکان دیگر جلوگیری می کند. عایق ها معمولاً از مواد کامپوزیتی ساخته می شوند که سبک وزن، محکم و جامدات غیر یکنواخت هستند. 

انواع مختلفی از عایق حرارتی بر اساس مواد مورد استفاده وجود دارد مانند عایق الاستومری، عایق پلی اتیلن، عایق پلی اورتان، عایق پلی ایزوسیانورات، عایق پلی استایرن، فوم شیشه، فنولیک، پشم معدنی، پشم سنگ، پشم سرباره، پشم سرامیک، سیلیک، کلسیم، ورمیکولیت، پوشش های ضد تشعشع، پرلیت، تخته های فیبر، تخته چوب پنبه ای.

این مواد می توانند فشرده شوند و به اشکال مختلف مانند کفی، پتویی، تخته ای، تکه ای، موج دار و بلوکی باشند.

انواع عایق حرارتی دیوار اتاق‌خواب

انواع مختلفی از عایق موجود است، ازجمله:

  • عایق های روی هم
  • عایق پتویی
  • عایق مقطعی
  • صفحات عایق
  • عایق های بازتابنده
  • عایق های اسپری
  • عایق های حرارتی نانو
  • و عایق های کف تزریقی

عایق انباشته

 

  1. الیافی
  2. دانه کامپوزیتی

گزینه های الیاف شامل پشم شیشه و پشم سنگ است، در حالی که دانه هایی از مواد مصرفی منبسط شده مانند پرلیت و پلی استایرن نیز استفاده می شود.

عایق پتویی

 

همچنین، عایق پتو از مواد مختلفی ازجمله پشم سنگ، پشم شیشه، پشم سرباره، پشم چوب و پشم حیوانات ساخته می شود و در ضخامت های مختلف تا 100 میلی متر و برش در عرض های مختلف تولید می شود. معمولاً برای عایق کاری مخازن و لوله ها استفاده می شود.

عایق انعکاسی

 از طرفی، عایق های انعکاسی معمولاً از سطوح فلزی ساخته می شوند و ممکن است با یا بدون پشتیبان استفاده شوند.  همچنین، عایق های اسپری از اختلاط رزوه ها یا سایر مواد ریزدانه و متخلخل با مواد مختلف تهیه می شوند.

عایق حرارتی نانو

عایق حرارتی نانو نیز،  نوعی رنگ است که در مواردی که عایق های سنتی به دلیل ضخامت زیاد، نیاز به استفاده از چسب و مواد دیگر و همچنین تراکم بخار و خوردگی سطح فلز، عملکرد مناسبی ندارند، برای کاهش تبادل حرارت مهم بکار می رود.

خدمات ایزوهم: اجرای عایق صوتی دیوار مشترک

انواع عایق حرارتی دیوار اتاق‌خواب
خرید و نصب عایق حرارتی دیوار اتاق‌ خواب توسط ایزوهماهمیت عایق حرارتی در صرفه جویی در انرژی چیست؟

عایق کاری ساختمان ‌ها پیشرفت اخیری نیست و قرن هاست که با استفاده از روش های مختلفی مانند گچ، سنگ، آجر، پنجره های دو جداره و پوشش های تخصصی سقف برای جلوگیری از تبادل انرژی استفاده می شود. مواد عایق حرارتی نقش مهمی در این فرآیند دارند.

سخن پایانی

 همانطور که گفته شد، انواع مختلفی از عایق ها از جمله پشم سنگ و پی وی سی در صنعت ساختمان استفاده می شود. پشم سنگ که یک ماده معدنی است. به دلیل ماهیت استریل و عاری از قارچ و انگل، انتخاب محبوبی است که آن را برای استفاده در ساختمان‌ های مسکونی به ویژه اتاق‌ خواب ها  و حتی  مراکز بهداشتی مناسب می کند.

عایق حرارتی دیوار اتاق خواب می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کند. با استفاده از عایق حرارتی، می‌توانید از افزایش هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی جلوگیری کنید و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی داشته باشید.

شرکت ایزوهم یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه تولید و عرضه عایق حرارتی فعالیت می‌کند. این شرکت محصولاتی با کیفیت بالا و قابلیت عایق‌بندی مناسب ارائه می‌دهد. با انتخاب محصولات ایزوهم، می‌توانید از کیفیت و عملکرد بهتری برای عایق حرارتی دیوار اتاق خواب خود برخوردار شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا