عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

عایق رطوبتی پیش ‌ساخته

عایق رطوبتی پیش ‌ساخته چیست؟

عایق رطوبتی پیش ‌ساخته چیست؟ عایق بندی یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های تکمیل کننده پروسه ساخت سازه محسوب می شود. در حقیقت عایق بندی می تواند قسمت مهمی از اتمام سازه به شمار برود و تاثیر زیادی در افزایش کیفیت ساختمان نهایی شما داشته باشد. به طور کلی عایق ها انواع مختلفی دارند و هر یک این دسته بندی ها به سه قسمت عایق صوتی حرارتی و رطوبتی دسته بندی می شود.

عایق های رطوبتی عامل اصلی جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب باران به شمار می رود و به ویژه در مناطق پر باران ابزار فوق العاده کاربردی می باشد. دقت داشته باشید که عایق های رطوبتی در انواع مختلفی دیده می شوند که هر یک از آن ها برای سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و به همین علت تنوع زیادی دارند. اگر قصد دارید درباره عایق های رطوبتی پیش ساخته اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

درباره عایق های رطوبتی پیش ساخته

همانطور که گفته شد بکار بردن عایق های رطوبتی بخش مهمی از تکمیل ساختمان می باشد که باید بهترین نوع عایق و کاربردی ترین آن برای سازه های متنوع مورد استفاده قرار بگیرد. عایق های رطوبتی ابزار اصلی هستند که از طریق آن ها ورود آب باران و برف و همچنین رطوبت موجود در هوا کنترل می شود. علاوه براین از نم زدگی دیواره ها و همچنین سایر مشکلات جلوگیری می شود.

عایق های رطوبتی پیش ساخته نیز نوع خاصی از این عایق ها هستند که برای آب بندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. می توان گفت این نوع عایق ها عموما در تکمیل پشت بام ها بکار گرفته می شود.

 

همچنین بخوانید: عایق حرارتی

 

ویژگی های مثبت عایق های رطوبتی پیش ساخته

عایق های رطوبتی پیش ساخته که معمولا در تجهیز و آب بندی پشت بام ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند، نسبت به سایر انواع عایق ها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. همچنین گزینه مقرون به صرفه ای به شمار می روند. این نوع عایق ها نسبت به تغییرات دمایی و فشار مقاومت بسیار بالایی دارند و با سرعت بسیار خوبی به مرحله نصب و اجرا می رسند.

توجه داشته باشید که این نوع عایق ها طول عمر بسیار زیادی دارند. همچنین با ویژگی چسبندگی فوق العاده خود، از قابلیت اشتعال برخوردار نمی باشند. علاوه بر همه این نکات، عایق های رطوبتی پیش ساخته از شکنندگی و پوسیدگی زیادی برخودار نیستند و نسبت به این موارد استحکام مناسبی دارند.

 

عایق رطوبتی پیش ‌ساخته

 

تنوع عایق های رطوبتی پیش ساخته

عایق های رطوبتی پیش ساخته دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها در شرایط متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توانند گزینه مناسبی برای آب بندی یک بنا به شمار بروند. یکی از مهم ترین دسته بندی ها و انواع عایق های رطوبتی پیش ساخته، ایزوگام ها هستند که کاربرد زیادی دارند. ایزوگام ها از متریال های گوناگونی تشکیل می شوند که شامل فیلم پلی اتیلن، پودر تالک، آلومینیوم، پلی استر، قیر معدنی و صنعتی و تیشوی نخ دار می باشد. که نسبت مقدار هر یک از این مواد در ساخت ایزوگام متفاوت است.

ایزوگام ها شامل انواع سه لایه، دو لایه، تک لایه، دمیده و پلیمری می باشد. که نوع سه لایه آن ها نسبت به سایر مدل ها از ضخامت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. دقت داشته باشید که علاوه بر این ایزوگام سه لایه جز پر کاربرد ترین مدل های ایزوگام محسوب می شود که در مناطق گرمسیر و سردسیر استفاده می شود. ایزوگام های دو لایه نیز نسبت به مدل تک لایه مقاومت مطلوبی دارد. اما انعطاف پذیری مدل تک لایه، ویژگی منحصر به فردی برای آن به شمار می آید.

جمع بندی

در این مطلب ما به معرفی عایق رطوبتی پیش ‌ساخته پرداختیم. براساس آنچه گفته شد عایق های رطوبتی پیش ساخته یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها برای آب بندی ساختمان محسوب می شوند که عموما برای پشت بام ها استفاده گسترده ای دارند. در حقیقت این نوع عایق ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها در شرایط متفاوت بکار گرفته می شوند و معمولا گزینه مقرون به صرفه ای به شمار می روند. ایزوهوم تلاش می کند تا با ارائه اطلاعات کافی در این زمینه، شما را در انتخاب بهترین ها همراهی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا