عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

عایق کاری مخازن فلزی

آشنایی با عایق کاری مخازن فلزی

اگر قصد دارید درباره عایق کاری مخازن فلزی اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید. به طور کلی عایق کاری یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که باید برای فضا های مختلف و همچنین ابزار های متفاوت انجام بشود. در حقیقت عایق کاری روشی است که به وسیله آن از اتلاف انرژی گسترده در محیط های گوناگون جلوگیری می شود و می توان گفت این روش برای حل بسیاری از مشکلات روش کاربردی به شمار می رود.

مخازن فلزی نیز یکی از ابزار ها و بخش های مهم تأسیساتی به شمار می روند که در پروژه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. باید توجه داشته باشید که مخازن فلزی نیز به عایق کاری نیاز دارند و در حقیقت پروسه عایق کاری این مخازن روند متفاوتی را طی می کند و به انواع مختلفی انجام می شود.

همچنین بخوانید: عایق حرارتی

درباره عایق کاری مخازن فلزی

همانطور که گفته شد به طور کلی عایق کاری یکی از مهم ترین فعالیت ها در این زمینه محسوب می شود که انجام آن برای مخازن فلزی فعالیت خاصی به شمار می آید. مخازن فلزی انتقال دهنده و نگه دارنده مایعات مختلفی هستند که باعث استفاده گسترده آن ها در فضا های گوناگون شده است. در حقیقت باید دقت داشته باشید که مایعاتی که در این مخازن قرار داده می شوند، ممکن است با گذشت زمان کیفیت خود را از دست بدهند و به همین ترتیب احتمال تغییر حجم آن ها نیز وجود خواهد داشت.

در همین راستا افراد متخصص معتقدند که عایق کاری این مخازن باعث نگه داری هر چه سالم تر این مایعات می شوند و به جلوگیری از انتقال انرژی کمک زیادی می کنند. دقت داشته باشید که با انجام عایق کاری برای مخازن فلزی، افت کیفیت و افت حجم مایع تا حد زیادی کاهش خواهد یافت و این نکته حائز اهمیتی محسوب می شود.

عایق کاری مخازن فلزی

انواع مختلف عایق کاری مخازن فلزی

به طور کلی عایق کاری مخازن به دو روش کلی انجام می شود که شامل عایق کاری خارجی و عایق کاری داخلی می باشد:

  • عایق کاری خارجی

عایق کاری خارجی نسبت به عایق کاری داخلی فرآیند ساده تری دارد و با سرعت بیشتری انجام می شود. در این روش پوسته خارجی تانکر یا مخزن شما برای عایق کاری آماده می شود و در حقیقت این نوع از عایق کاری می تواند تا حد زیادی از تاثیرات نا مطلوب آفتاب بر مایعات جلوگیری کند.

علاوه بر این تغییرات دمایی رایج توسط باران و برف و عوامل خارجی می تواند توسط عایق کاری های خارجی تحت کنترل قرار بگیرد و بر مایع داخل مخزن اثر نداشته باشد. عایق کاری خارجی از زنگ زدن بدنه نیز جلوگیری می کند و کیفیت لایه داخلی تانکر را حفظ می کند.

  • عایق کاری داخلی

عایق کاری داخلی نیز نوع دیگری از عایق کاری مخارن فلزی محسوب می شود که در این پروسه سطح داخلی تانکر با مواد مختلف پوشانده می شود. عایق کاری داخلی می تواند تا حد زیادی از تغییرات به وجود آمده در برابر آتش و همچنین تغییرات دمایی مختلف جلوگیری کند.

بخوانید: عایق صوتی

مزایای عایق کاری مخازن فلزی

به طور کلی عایق کاری مخازن فلزی روشی است که می تواند تا حد زیادی در خنثی سازی تاثیرات نور و همچنین تغییرات دمایی اثر داشته باشد. در اصل این روش باعث می شود تنها انرژی مورد نیاز و مفید از نور آفتاب به مایع درون تانکر منتقل شود و همچنین از آسیب های ناشی از باران، برف و تگرگ به خوبی جلوگیری می کند. یکی دیگر از اثرات مهم این عایق کاری، جلوگیری از فرآیند زنگ زدگی است که در این پروسه سطح داخلی و خارجی تانکر از خطر زنگ زدگی خارج می شوند.

علاوه بر این جلوگیری از تاثیرات متقابل محیطی برای تانکر هایی ‌که در محیط های زیر زمینی قرار می گیرند از اثرات مهم عایق کاری این مخازن محسوب می شود. در کنار این مسائل بهتر است به مواردی مانند مقاوم سازی در برابر آتش، کاهش هدر رفت انرژی و سرمایه و … نیز توجه داشته باشید.

عایق کاری مخازن فلزی

جمع بندی

در این مطلب به عایق کاری مخازن فلزی اشاره شد. براساس آنچه گفته شد عایق کاری مخازن فلزی پروسه کاربردی است که می تواند به افزایش کیفیت تانکر ها و مخازن فلزی موجود کمک زیادی کند. ایزوهوم نیز تلاش می کند تا با ارائه اطلاعات کافی در این باره، شما را در انتخاب بهترین ها همراهی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا