عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

مزایای عایق کاری دیوار خارجی ساختمان

مزایای عایق کاری دیوار خارجی ساختمان چیست؟

اگر قصد دارید درباره مزایای عایق کاری دیوار خارجی ساختمان اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید. به طور کلی عایق کاری یکی از مراحل بسیار مهمی است که در تکمیل پروسه ساخت سازه نقش حیاتی را ایفا می کند‌. عایق ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن‌ ها می تواند در بهبود شرایط برای ساکنین بنا اثر گذار باشد.

بسیاری از متخصصان معتقدند که عایق ها انتخاب بسیار درستی برای حفظ و کاهش مصرف منابع انرژی هستند. در حقیقت با استفاده از آن ها می توان میزان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش داد. به همین علت این ابزار کاربردی در بخش های مختلف بنا بکار گرفته می شود. دقت داشته باشید که انواع عایق ها برای بخش های مختلف سازه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همچنین بخوانید: عایق حرارتی

 

عایق کاری دیوارهای مختلف

اگر بخواهیم کمی جزئی تر درباره عایق کاری دیواره ها صحبت کنیم، می توان گفت که این بخش از یک ساختمان، نقش بسیار مهمی را در انتقال صدا، گرما، سرما و رطوبت ایفا می کند. به همین علت عایق کاری دیوارها جز بخش های حیاتی در پروسه ساخت سازه محسوب می شود. دیوارهای یک ساختمان به مدل های خارجی، داخلی، دوجداره و یکپارچه تقسیم بندی می شوند که هر یک از آن ها از قوانین مشخصی برخوردار هستند. به عنوان مثال عایق کاری دیوار های خارجی دارای مزایای بسیار زیادی است که تمام دیواره را پوشش می دهد.

دقت داشته باشید که در عایق کاری دیوار خارجی تخریب فضای داخلی انجام نمی شود و همچنین ترک ها و فواصل ایجاد شده توسط آجر کاری پوشانده می شود. دیوارهای داخلی نیز برای عایق کاری شرایط متفاوتی دارند. به طور کلی عایق کاری دیوارهای داخلی هزینه کمتری نسبت به عایق کاری دیوارهای خارجی ایجاد می کند و معمولا از مساحت فضا تا حد مشخصی می کاهد.

انواع مختلف عایق کاری دیوارها

همانطور که می دانید عایق کاری بخش های مختلف یک ساختمان به سه دسته عایق کاری رطوبتی، حرارتی و صوتی تقسیم بندی می شود. که همه پروسه عایق کاری باید برای تمامی بخش های سازه انجام بشود و دیواره ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در بخش زیر به بهترین نوع عایق کاری دیوارها اشاره شده است:

عایق بندی رطوبتی دیوار خارجی

دیواره ها باید از نظر رطوبتی عایق شده باشند تا بتوانند در برابر نفوذ رطوبت و همچنین ایجاد نم و بوی نا مطبوع در فضای داخلی مقاومت کنند. دقت داشته باشید که دیوارهای خارجی مختلف به روش های متفاوتی از نظر رطوبتی عایق کاری می شوند. به عنوان مثال دیوار زیر زمین ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت قیرگونی می شوند. همچنین دیوارهای خارجی معمولی نیز به دلیل تماس با باران نیز توسط نانو عایق می شوند.

 

مزایای عایق کاری دیوار خارجی ساختمان

 

بخوانید: عایق صوتی

 

نکات مثبت عایق کاری دیوار خارجی

دیوارهای خارجی از نظر عایق کاری اهمیت بسیار زیادی دارند که بهتر است درباره عایق کاری آن ها اطلاعات مفیدی کسب کنید. دقت داشته باشید که انجام عایق کاری های رطوبتی، صوتی و حرارتی بخش حیاتی از پروسه ساختمان سازی است و باید توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام شود. یکی از مهم ترین مزایای عایق کاری این دیواره ها کاهش مصرف انرژی است که می توان توسط انواع مختلف عایق کاری به این مسئله دست یافت.

دیواره های خارجی با داشتن عایق های مطمئن از عبور حرارت، گرما و صدا به خوبی جلوگیری می کنند و این نکته در فصل تابستان و زمستان اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی دیگر از مسائل مهم در این باره محافظت ساختمان از وقوع و انتقال آتش سوزی است. در حقیقت عایق کاری مطمئن دیواره ها می تواند در جلوگیری از گسترش آتش در فضای داخلی موثر باشد.

جمع بندی

در این مطلب به سوال مزایای عایق کاری دیوار خارجی ساختمان چیست؟ پاسخ داده شد. براساس آنچه گفته شد عایق کاری ساختمان ها فرآیند بسیار مهمی است که باید توسط افراد توانمند و متخصص انجام شود. دقت داشته باشید که عایق کاری رطوبتی، حرارتی و صوتی هر یک در کاهش مصرف انرژی در سازه نقش حیاتی دارند و باید به بهترین صورت انجام شوند. علاوه بر این متریال های بکار رفته در عایق کاری اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند در کیفیت این پروسه اثر زیادی داشته باشد. ایزوهوم همواره تلاش می کند تا با ارائه اطلاعات کافی در این زمینه، شما را در انتخاب بهترین ها همراهی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا