عایق های صوتی و حرارتی ایزوهم

۱۰ درصد تخفیف برای خرید های بالای 2000 متر

کاربرد عایق صوتی پلی یورتان

کاربرد و مزایای عایق صوتی پلی یورتان

استفاده از عایق‌های صوتی مختلف در زمان ‌های متفاوت باعث می ‌شود که شما بتوانید از سر و صدا در محیط‌ ها جلوگیری کنید. همچنین عاملی برای افزایش ارزش ساختمان از لحاظ قیمت خواهد بود. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به کاربرد عایق صوتی پلی یورتان صحبت کنیم که به عنوان یکی از با کیفیت ‌ترین عایق‌ ها معرفی می ‌شود. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را به دست بیاورید.

کاربرد عایق صوتی پلی یورتان

این عایق‌ ها که به آنها عایق صوتی فوم پاششی پلی یورتان هم گفته می‌ شود، از موادی تشکیل شده‌اند که می ‌توانند در برابر آتش سوزی کاملاً مقاوم باشند و این یکی از مهم ‌ترین مزایای آنها است. به خاطر همین است که خیلی ‌ها این عایق صوتی را برای ساختمان سازی استفاده می ‌کنند. در این بخش می ‌خواهیم به کاربردهای مهم این عایق‌ ها اشاره کنیم:

 • اتاق‌ های زیر شیروانی بادگیر
 • اتاق‌ های زیر شیروانی غیر بادگیر
 • دیوار جانبی
 • دیوار میانی
 • کف سالن
 • کف اتاق
 • کف سوله‌ ها
 • سقف سوله ها
 • سقف سالن سینما
 • سقف سالن کنفرانس

کاربرد عایق صوتی پلی یورتان

اجرای عایق صوتی پلی یورتان

اگر عایق صوتی پلی یورتان را خریداری کرده ‌اید و می‌ خواهید در مورد نحوه اجرای آن اطلاعات کلی داشته باشید؛ باید گفت محیطی که قرار است عایق صوتی را در آن استفاده کنید، از قبل باید به طور کامل تمیز شده باشد. هیچ گونه روغن؛ مواد شیمیایی و گرد و غباری نباید در محیط وجود داشته باشد. چراکه در چسبندگی اختلال ایجاد می ‌کند.

از طرفی بعد از اینکه عایق کاری انجام می ‌شود، دیگر امکان تمیز کردن محیط وجود ندارد. پس تمیزکاری باید به صورت اصولی و به دقت انجام گردد.

نکته بعدی اینکه دمای محیطی که قرار است عایق‌ بندی را در آنجا به انجام برسانید، باید بین ۴ درجه تا ۴۸ درجه سانتیگراد باشد. البته این بازه دمایی برای عایق صوتی پلی یورتان است. برای دیگر انواع عایق‌ های صوتی ممکن است دستورالعمل‌ های دیگری وجود داشته باشد.

اگر متوجه شوید بستر کاری که قرار است عایق صوتی را در آنجا به اجرا در بیاورید، به اندازه کافی تمیز نیست، مطمئن باشید چسبندگی درست اتفاق نمی‌ افتد. پس بعد از اینکه تمیزکاری را انجام دادید، دوباره آن را چک کنید و مطمئن شوید که هیچ عامل آلوده کننده ای وجود ندارد.

اگر دمایی هم که گفتیم مناسب نباشد، واکنش‌ های شیمیایی به هم می‌ ریزد و شما نمی‌ توانید خواص فیزیکی مورد نیاز را از عایق شاهد باشید.

نکات مهم برای استفاده از عایق صوتی پلی یورتان

اگر می‌ خواهید از عایق صوتی پلی یورتان استفاده کنید؛ باید یک سری نکات مهم را در مورد آنها بدانید:

 • اول از همه اینکه این عایق ‌ها را به عنوان عایق پلی یورتان سلول باز هم می ‌شناسند. برای جلوگیری از سر و صدای زیاد در محیط‌های داخلی هستند و مانع از ایجاد بخار نخواهند بود.
 • همچنین داخل آنها بخار نفوذ می‌ کند و نمی ‌توانید جلوی این اتفاق را بگیرید. در نتیجه اگر می‌ خواهید عایق رطوبت داشته باشید، باید به صورت جداگانه آنها را تهیه کنید. عایق صوتی پلی یورتان نباید در نزدیک محل برش یا مشعل یا جوشکاری قرار گرفته باشد. چرا که خیلی راحت شعله ور خواهند شد و همین می‌ تواند به شدت خطرناک باشد.
 • اگر قرار است این عایق‌ها را در جایی استفاده کنید که میزان سر و صدا و آلودگی صوتی خیلی بالا است، از طرفی رطوبت بالا هم وجود دارد، توصیه می شود دو عایق جداگانه برای رطوبت و صدا استفاده کنید. این عایق‌ ها را باید به اندازه ۵ الی ۱۵ سانتی متر روی محیط بپاشید.‌ ضخامت این عایق‌ ها هم بستگی به شدت آلودگی صوتی دارد که در این بازه قابل تغییر است.

همچنین بخوانید: عایق حرارتی

جمع‌ بندی

در این مطلب به کاربرد عایق صوتی پلی یورتان اشاره شد. شناخت کاربرد عایق صوتی پلی یورتان باعث می‌ شود که بدانید در چه محیط‌ هایی باید از آنها استفاده کنید و وجود آنها تا چه حد می‌ تواند مفید و موثر باشد. ما راجع به کاربرد های متنوع آنها برایتان توضیح دادیم و گفتیم که چه نکاتی را برای استفاده و اجرا باید مد نظر داشته باشید. چنانچه قصد خرید با کیفیت‌ ترین عایق صوتی پلی یورتان را دارید، ما سایت ایزوهوم را به شما پیشنهاد می‌ کنیم که یکی از بهترین‌ ها برای خرید این نوع عایق با قیمت کاملاً به صرفه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا